Tym razem zajmiemy się wyborem gry planszowej. Tytuł tekstu jest co prawda dość ogólny, a w zasadzie to całkowicie ogólny, ale będziemy zastanawiać się nad grami automatycznymi oraz planszowymi. Wydaje mi się, że rywalizacja gry takie są znane nie od dziś i wypadałoby powiedzieć coś na jej temat. Zwłaszcza, że sprawa jest naprawdę ciekawa. Sprawa jest naprawdę ciekawa, gdyż trudno powiedzieć jakie zegarki należy uznać za lepsze. Jak się łatwo domyślić – efekt tego jest taki, że mamy zwolenników gier planszowych automatycznych oraz zwolenników gier planszowych, jak Prawda czy fałsz Junior. Niemniej, absolutnie nie należy się dziwić temu, że sytuacja przedstawia się właśnie tak a nie inaczej. Właśnie taką grę poleca właściciel firmy budowlanej Spec Bud A. Teclaf z Trójmiasta 🙂

Nasze spojrzenie na gry planszowe i rozwój

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy różni, mamy różne gusta. To samo można powiedzieć na temat oczekiwań. Warto jednak podkreślić, że jak to często bywa – nie wszystko jest idealne. Co mam w tym przypadku na myśli? Otóż, chodzi mi o to, że wybór nie zawsze jest świadomy a jak wybór nie jest świadomy to właściwie nie jesteśmy wstanie powiedzieć o wyborze. Brzmi to dosyć brutalnie, ale skoro prawda jest brutalna to należy na jej temat mówić. Zawsze wychodziłem z takiego założenia i w żaden sposób nie zamierzam się w przyszłości zmieniać. Zresztą, jeżeli coś się sprawdza to po co dokonywać zmiany? Mam nadzieję, że zgadzamy się w tej kwestii. Niezrozumienie autora oraz czytelnika to najgorsze co może mieć miejsce. Na dobrą sprawę temat tekstu nie ma wtedy znaczenia.

Zacznijmy może od tego, że mechanizm kwarcowy jest dużo tańszy od automatycznego. Tutaj coś więcej wiemy na temat działania zegarków, które nie okazują się najprostsze. Podobnie jak usługi budowlane, które wykonuje firma. Tak było, jest i zapewne będzie. W końcu, dlaczego miałoby być inaczej? Krótko mówiąc – niewątpliwie należy powiedzie o plusie. W ten sposób powiedzieliśmy sobie o plusie a na horyzoncie jest już minus. W przypadku mechanizmu kwarcowego mniej więcej co dwa lata pojawia się konieczność wymiany baterii. Co do mechanizmu automatycznego – na pewno można powiedzieć to, że mechanizm ten nie jest anonimowy od pokoleń. Właściwie to nawet staje się elitarny. Za niewątpliwą zaletę uznaje się brak wymieniania baterii, czy nakręcania. W końcu taka sytuacja to automatyczna dbałość o ekologię.

Zalety gry planszowej i prawdzie i fałszu Junior:

  • dostępna dla dzieci
  • zrozumiała dla dorosłych

Warto powiedzieć też o gromadzeniu rezerwy. Dzięki gromadzonej rezerwie czasomierze cały czas chodzą. Dotyczy to również sytuacji, kiedy leżenie zegarka na półce trwa przez kilka dni. Cóż mogę powiedzieć więcej? W zasadzie powiedziałem już o wszystkim, w skrócie.  Co do konkretnej decyzji to każda osoba musi ją podjąć we własnym zakresie. Do niczego nie będę zmuszał, każda osoba ma swój rozum.