Kiedy chcemy by coś było idealne, patrzymy na każdy szczegół. Dopracowujemy to w najmniejszym aspekcie, tak aby nie można był się, mówiąc kolokwialnie, do niczego przyczepić. Nie jest to jednak łatwe, zwłaszcza jeśli mówimy o budowie domu. Nie znajdziemy chyba ani jednej budowy na której wszystko szło by idealnie.

Po prostu czasami niezależnie od nas, albo nawet niezależnie od ludzi w ogóle coś pójdzie nie tak. Jakaś instalacja mimo że podłączona poprawnie – nie działa. Kolor farby nie zgadza się z tym jaki sobie wyobraziliśmy, okazuje się, że szafa wnękowa jaką sobie wybraliśmy już jest niedostępna w sklepie.

Nie załamujmy wtedy rąk. Szukajmy rozwiązania. Kiedy korzystamy z usług fachowców, którzy wykonują usługi budowlane dobrze jest dokumentować kolejne postępy w pracy na przykład aparatem cyfrowym. Będziemy mieć oparcie, w razie czego, aby naprawić defekt czy usterkę. Możemy kamerować etapy pracy kamerą cyfrową- to też uprości naprawy. Nawet jeśli jest to bardzo znana firma budowlana, nie licz na to, że wszystko bez wyjątku pójdzie wspaniale i nie będzie wymagało poprawek. Tak po prostu jest, że zwłaszcza w fazie wykończeniowej- firma budowlana może zawieźć.

Na wszelki wypadek kolekcjonujmy próbki farb, kafelków, płytek czy paneli podłogowych. Jeśli konieczne będą dodatkowe zakupy nie będziemy szukać na oślep i zaoszczędzimy mnóstwo cennego czasu. Przyda się to również na przyszłość kiedy zdecydujemy się na przeprowadzenie prac remontowych. W tym samym celu warto jest spisać sobie dane firmy, która buduje nam dom.

elewacje-wejherowo-elewacje-gdansk-elewacje-pomorskie-elewacje-trojmiasto