Jeżeli już zdecydujemy się na ocieplenie poddasza domu, ważne jest abyśmy mieli świadomość jak ważne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania prac związanych z ociepleniem właśnie tej części domu. Dodatkowo chcemy, aby zadanie takie wykonała dla doświadczona firma budowlana.

Przede wszystkim wymagana jest szczególna staranność przy układaniu płatów wełny szklanej lub skalnej. Wełna szklana powstaje z piasku kwarcowego i stłuczki z recyklingu, zaś skalna z bazaltu, gabro, dolomitu czy kruszywa wapiennego. Natomiast dwa rodzaje wełny mają podobną przepuszczalność i nasiąkliwość.

Wełna szklana może mieć nieco lepszą izolacyjność cieplną, zaś wełna skalna odporniejsza jest na ogień i na ściskanie. Wełna szklana jest sprężysta, że można ją ścisnąć zmniejszając jej objętość nawet trzykrotnie. Przepisy mówią, że współczynnik przenikania ciepła U dachu nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m*K). Zaleca się jednak zejście do 0,2, a osiągnąć to można poprzez użycie 20 centymetrowej warstwy ocieplającej nasz dom. Warto przemyśleć tę kwestię, gdyż na pewno korzystnie wpłynie ona na efekt końcowy.

ocieplenia elewacje budynków domów pomorskie wejherowo trójmiasto.pngJeśli potrzebujemy ocieplenia od strony zewnętrznej, to tutaj warto zatrudnić fachowców zapewniających nam elewacje i ocieplenia. To właśnie oni dokładnie wiedzą, jak ważne jest zastosowanie styropianu, jak i innych materiałów do ocieplenia zewnętrznego budynku. Dbają o takie usługi budowlane firma Spec Bud A. Teclaf, do której przekonało się już tysiące klientów. To wynik ponad 10 letniej współpracy z klientami prywatnymi, firmowymi, jak i pozostałymi pojawiającymi się na rynku gospodarczym.