Ocieplenia domu jest korzystnym krokiem dla portfela gospodarza. Wydatek przeznaczony na ocieplenie ścian domu zwróci nam się przy corocznym zakupie opału do ogrzania domu, którego w ocieplonym domu zużyjemy znacznie mniej.

Ocieplić dom możemy zarówno od jego strony zewnętrznej, co jest zdecydowanie powszechniej stosowanym rozwiązaniem, ale także od strony wewnętrznej domu. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, będziemy jednak musieli liczyć się także z pewnymi wadami tego sposobu ocieplenia domu. Oprócz tego, że ocieplenia Trójmiasto domu od strony wewnętrznej jest komfortowe, a nowoczesne płyty mają świetne rekomendacje pod kątem termoizolacji, to stosując tę metodę ocieplenia domu musimy liczyć się z przede wszystkim sporą utratą powierzchni użytkowej pomieszczeń mieszkalnych.

ocieplenia budynków pomorskie trójmiasto wejherowo domów.jpgDlatego też nie poleca się tego typu ocieplenia w mniejszych domach, który znacznie straciłyby na tym. Drugim minusem są mostki termiczne, których ciężko będzie uniknąć. Dlatego też tę metodę ocieplania domu warto powierzyć w ręce wykwalifikowanych fachowców. Firmy budowlane Pomorskie gwarantują nam takie możliwości. Wystarczy tylko przyjrzeć się specjalistom w firmie Spec Bud A. Teclaf, którzy istnieją na rynku budowlanym od roku 2006, ciesząc się coraz większą renomą.