Ocieplenia domu od wewnątrz nie jest już abstrakcją i przechodzi do powszechnych zadań ekip remontowych. Istnieją sytuacje, w których pod żadnym względem nie możemy się zdecydować na ocieplenie domów od zewnątrz, jednak nie stanowi to żadnego problemu w kwestii ocieplenia ścian i elewacji, które możemy wyłożyć materiałem termoizolacyjnym od wnętrza i na zewnątrz mieszkania.

Pierwszym, podstawowym krokiem przed rozpoczęciem przyklejania płyt termoizolacyjnych jest dokładne oczyszczenie ścian, wyrównanie ewentualnych ubytków, a także zagruntowanie jej powierzchni. Ważne jest, aby podłogę zabezpieczyć taśmą izolacyjny, by wykluczyć pochłanianie wilgoci przez ścianę z podłoża.

ocieplenia elewacje pomorskie trójmiasto wejherowo.jpgAby umieścić płyty na ścianie nie stosuje się kołków, a jedynie zaprawę systemową. Dopiero wtedy wyrównuje się ewentualne niedoskonałości, a także nakłada na narożniki siatkę. Warstwa zaprawy nie może być zbyt gruba, wystarczy, że siatka swobodnie się w niej zatopi.

Ostatnim z etapów pracy nad wewnętrznym ociepleniem domu jest wyrównanie jej i pomalowanie lub wygładzenie gładzią gipsową. W tym wszystkim wyręczą nas firmy budowlane Pomorskie, które korzystają z wieloletniego doświadczenia i najnowszej technologii budowlanej. Ona pozwala im realizować swoje usługi zgodnie z aktualnymi oczekiwaniami klientów. Chętnie przedstawiają im najnowsze rozwiązania.

Czyni tak już od wielu lat firma Spec Bud A. Teclaf, stacjonująca w miejscowości Wejherowo, natomiast swoje elewacje i usługi budowlane kieruje do klientów rozmieszczonych na terenie województwa Pomorskiego.