W trakcie przygotowań, jak i podczas samej pracy przy ocieplaniu domu, pojawia się wiele dylematów. Nie trudno wtedy o popełnienie błędu. Warto zagłębić się w temat ocieplania ścian, gdyż wtedy łatwiej będzie nam dowieść tego, czy wybrana przez nas firmy budowlane Trójmiasto świadczą usługi ocieplenia domu, jest na pewno wystarczająco wykwalifikowana.

firmy budowlane trojmiasto, spec bud a. teclaf.jpgPewne zasady są niemal rytuałem w każdej pracy budowlańca. Istotna jest także kolejność wykonywania prac podczas ocieplania domu. Wybrana przez nas ekipa remontowa może okazać się pomyłką, ale trudno będzie nam się o tym w porę przekonać, jeśli nie poznamy kilku zasad dotyczących tego typu prac.

Pierwsza zasada głosi, że najpierw należy nałożyć klej, a dopiero później zatopić w nim siatkę. Błędem jest także nakładanie tynku cienkowarstwowego bezpośrednio na siatkę. By chronić tynk przez pękanie i odpadaniem, zanim zaczniemy tynkować ściany, powinniśmy zdecydować się na gruntowanie. W takim wypadku z pewnością unikniemy prześwitów oraz zapobiegniemy nierównej powierzchni na elewacje pomorskie.