Zdecydowanie się na ocieplenie ścian wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Przede wszystkim ocieplenie domu ma znaczenie ekonomiczne dla naszego portfel, który to zostanie znacznie odciążony w kwestii zakupu opału.

Dzięki tej jednorazowej inwestycji już co roku nasza potrzeba na ilość opału od ogrzania domu znacznie się zmniejszy. Zanim jednak wpuścimy na teren naszego domostwa ekipę remontową, warto przemyśleć parę istotnych kwestii. Mimo zatrudnienia fachowców takich, jak Spec Bud A.Teclaf warto poznać kilka zadań, które ekipa powinna wykonać. Nie zawsze jednak należy ufać fachowcom, a pewne sprawy warto wziąć w swoje ręce. Jedną z nich jest przygotowanie się do ocieplania domu.

firmy budowlane wejherowo pomorskie trójmiasto.jpgNajważniejsze jest stworzenie odpowiednich warunków do nałożenia kleju. Ściana powinna być gładka, równa i odpylona. Usunąć z ocieplanej ściany należy także nawet najmniejsze ślady pleśni, czy wykwitów. Zwalczyć nie należy samego efektu, ale i przyczyny, przez którą powstała na ścianie pleśń. Takie działanie pozwoli nam uniknąć późniejszych poprawek na ocieplonej ścianie. Natomiast od strony zewnętrznej budynku należy zadbać o tak zwane elewacje, w których specjalizują się tylko doświadczone firmy budowlane Pomorskie.