Planując nowe ocieplanie domków na osiedlu, na którym mieliśmy wykonać nowe i porządne remonty, pojechaliśmy do marketu na poszukiwania styropianu. Byłem pewny, że styropian, to styropian, ale myliłem się. Także tego produktu są różne gatunki, grubości, wielkości i bagatelka, różne kolory.

Nie podejrzewałem nawet że administracja zażyczy sobie styropian w kropki, który wyglądem przypomina nakrapiany. Chodziło jednak o to, aby był on na maksa wytrzymały, dość gruby, bo elewacja miała być bardzo solidna, chodziło o dość stare budownictwo, tak że bywało dość zimno w wewnątrz, a stare ściany były dość cienkie. To z tego powodu, zapadła taka, a nie inna decyzja. Wraz z całą ekipą postanowiliśmy się przyłożyć, bo w budynku mieszkali sami seniorzy. Wiadome było, że każde ochłodzenie może być dla nich problemem, niedogrzanie mieszkania były przyczyną nasilenie się chorób reumatycznych. Starsi ludzie używają termoforów do ogrzania się oraz grubych skarpet, jednak najgorsze są zmiany temperatury. Kiedy nocą następuje przymrozek, w domu robi się zimno, czasem nawet poniżej osiemnastu stopni.

Dobre ocieplenie zapewnia, że temperatura będzie wyższa chociaż o kilka stopni, a poziom ciepła utrzyma się dłużej. Dzięki temu udało się nam spełnić oczekiwania klienta, a zarazem użytkowników takiego budynku.

Tak zaskakuje firma budowlana Spec Bud

Jak sama nazwa wskazuje, w tej firmie pojawiają się prawdziwi „Spece” od Budownictwa, usług budowlanych. Do najważniejszego z nich zalicza się A. Teclaf, działający w branży budowlanej od przeszło kilkunastu lat. Przebył on odpowiednie kursy, szkolenia, a zarazem wykorzystał wiedzę zdobytą w szkole o kierunku budowlanym. To wszystko pozwoliło mu założyć własną działalność, jak i zgromadzić w niej najlepszych pracowników.

Każdy z nich był odpowiednio szkolony i dopiero po przejściu okresu próbnego, miał możliwość stać się nowym członkiem zespołu Spec Bud. Takie standardy sprawiają, że każdy pracownik tej firmy świetnie wywiązuje się ze swoich zadań. Klient nigdy nie będzie miał tej firmie nic do zarzucenia.