Stosując ocieplenia, które ma stanowić elewacje zewnętrzne, nie tylko chroni się ciepło w budynku, przed jego ujściem przez ściany, ale także zabezpiecza się je przed wolnymi rodnikami, a tym samem warunkom do powstawania grzybów na ścianach.

elewacja i ocieplanie chroni przed grzybami i pleśniaTakie zagrożenie na ścianach pojawia się ze względu kilku czynników min. wyższy poziom wilgotności ścian, co dzieje się po każdym deszczu, a nawet po roztopach wiosną oraz kiedy panuje słoneczna i gorąca aura, wówczas kiedy wszystko wokół paruje od nadmiernego nagrzewania się. Wtedy także do atmosfery oddawana jest para wodna, co może być przyczyną zawilgocenia struktur ścian.

Mimo, iż grzyby pojawiają się na obrzeżach i w rogach, kiedy mają ku temu warunki, położenie elewacji znacznie ogranicza możliwość ich powstawania przez zmianę mikroklimatu wewnątrz zabezpieczonego budynku. Dzięki temu powietrze w domu staje się zdrowsze, a co za tym idzie także mniej chorujemy, zwłaszcza na choroby układu oddechowego.

Aspektem estetycznym zaś jest fakt, że ściany wewnątrz wyglądają znacznie lepiej, a ich dobry wygląd, bez konieczności odnawiania, utrzymuje się przez wiele lat.

Ważne, aby zadanie ocieplenia powierzyć firmie budowlanej, która posiada wysokie doświadczenie i dostęp do najlepszych materiałów budowlanych. Dopiero dzięki temu jej usługi budowlane są wykonywane na wysokim poziomie.

Reklamy